Promocje Tesco

Tesco to brytyjska sieć handlowa, która prowadzi hipermarkety i supermarkety. Swoje sklepy posiada w kilkunastu krajach na kilku kontynentach głównie w Europie i Azji. Obecnie sieć funkcjonuje  wielu krajach, posiada w sumie ponad 2 tysiące sklepów wielkopowierzchniowych.Pierwszy sklep tej marki założony został w roku 1919 przez kupca żydowskiego pochodzenia, który był synem imigranta z polski. Jednak marka Tesco pojawia się pięć lat później. Pierwszy sklep z tą nazwą powstał w Londynie po 10 latach w roku 1929. Pierwszy supermarket pojawił się w latach 50-tych a hipermarket 12 lat później w roku 1968. Od roku 1974 sieć zaczęła również sprzedawać benzynę i był to początek działalności w zakresie tworzenia stacji paliw działających obok sklepów.

 

Nowoczesne rozwiązania dla klientów sieci Tesco

 

Sieć Tesco słynie z wprowadzania wielu innowacyjnych projektów do swojej działalności. Jako pierwszy detalista firma zdecydowała się na organizowanie sprzedaży w sieci. Usługa dostarczania do domów zakupów funkcjonuje w kilku krajach w Europie i Azji, również w Polsce. To również ta sieć jako pierwsza wprowadziła do swoich sklepów nowoczesny program lojalnościowy, który pozwala uzyskiwać klientom atrakcyjne kupony rabatowe. W sklepach funkcjonujących jako hipermarkety sieć posiada również obecnie markę odzieżową F+F.

 

Sieć Tesco w Polsce

 

Sieć Tesco w nacyzm kraju pojawiła się w 1995 roku przejmujący trzy niewielkie sieci handlowe funkcjonujące w tym okresie w naszym kraju. W ten sposób rozpoczęła się działalność na naszym rynku, po czym w roku 1998 otwarty został pierwszy hipermarket we Wrocławiu. Sieć posiada w Polsce trzy centra dystrybucyjne, które obecnie mają do obsługi około 350 sklepów. Jeszcze nie tak dawno sieć liczyła około 450 sklepów, jednak ze względu na optymalizację kosztów obecnie część z nich jest likwidowana. Stopniowo ta likwidacja dotyczy kolejnych lokalizacji sklepów w Polsce, przez co sieć funkcjonująca w naszym kraju pod marką Tesco regularnie się zmniejsza.