Promocje Lewiatan

Lewiatan jest polską siecią sklepów spożywczych, obecnie jedną z największych sieci handlowych w naszym kraju. Swoją działalność opiera na franczyzie, czyli prowadzeniu placówek handlowych przez zewnętrznych przedsiębiorców.

 

Historia marki

 

Sieć ta została założona w 1994 roku z inicjatywy dziesięciu właścicieli hurtowni. W tamtym okresie nasz kraj praktycznie zalewały zagraniczne sieci handlowe. W obawie przed nimi hurtownicy utworzyli konsorcjum zakupowe mające chronić interesy polskich sprzedawców i właśnie to do tej pory jest głównym celem Lewiatana. Już w rok później konsorcjum zostało przekształcone w spółkę akcyjną. Dziś sieć liczy sobie ponad 3200 placówek w całym kraju. Zarządzane są one przez 2100 niezależnych od siebie osób i zatrudniają sumarycznie około 25 000 kolejnych. Nazwa Lewiatan pochodzi od Centralnego Związku Polskiego Przemysłu, Górnictwa, Handlu i Finansów “Lewiatan”. Działał on w obronie interesów polskich handlowców w trudnym dla kraju okresie międzywojennym i to jego tradycje sieć ma na celu kontynuować. 

 

Marka własna oraz gazetka Lewiatan

 

Od roku 2001  wprowadzona została sprzedaż produktów marki własnej. W jej skład wchodzą różnorakie artykuły spożywcze, soki, makarony, mąki, przyprawy a także różnego rodzaju asortyment chemiczny, jak środki czystości, czy też proszki do prania.  Z roku na rok lista ta zostaje powiększana o coraz to nowsze produkty.  Regularnie wydawana jest także gazetka promocyjna, w której znajdują się  wszystkie aktualne oferty specjalne.

 

Gotuję z Lewiatanem

 

W celu zachęcenia klientów do zakupów prowadzony jest również serwis internetowy w którym klienci znaleźć mogą wiele inspirujących przepisów wykorzystujących produkty ogólnodostępne w sklepach należących do sieci. Znajdują się tam różnorakie przepisy dań na każdą porę dnia, a osobna kategoria zbiera tradycyjne jak i nowoczesne dania świąteczne. Do użytku udostępniona została również wyszukiwarka, dzięki której po wpisaniu nazwy produktu otrzymamy zbiór dań wykorzystujących go, co jest zdecydowanie pomocnym narzędziem.