Promocje Media Markt

Media Markt to niemiecka sieć sklepów wielkopowierzchniowych z artykułami RTV, AGD, sprzętem i oprogramowaniem komputerowym i gamingowym, grami, płytami z muzyką, filmami oraz sprzętem fotograficznym.

 

Historia i współczesność

 

Sieć powstała w końcu lat 70. XX wieku w Bawarii. Po okresie szybkiego rozwoju na terenie Niemiec, od roku 1989 trwa ekspansja Media Markt na rynku międzynarodowym. Obecnie sieć posiada ponad 750 sklepów stacjonarnych, także w Chinach. Sieć dystrybucji w Polsce obejmuje 73 sklepy, najwięcej w Warszawie i na Śląsku, oraz sklep internetowy.

 

Oferta i usługi

 

Media Markt wciąż poszerza zakres swojej oferty. Poza tradycyjnym asortymentem elektromarketu klienci mogą skorzystać z możliwości zakupu biletów na różne koncerty i wydarzenia kulturalne oraz z rozmaitych usług. Są to między innymi usługi montażu, konfiguracji sprzętu elektronicznego, wszelkie formy finansowania (leasing, raty, raty 0%) czy dodatkowe gwarancje. Firma jest przyjazna ekologicznie i ułatwia recykling, oferując kilka sposobów bezpłatnego oddania starych urządzeń. W marketach funkcjonują również platformy usług Platformy Canal Plus oraz operatora sieci Orange. Przy okazji zakupów można łatwo wywołać wysokiej jakości zdjęcia w kilku formatach. Dobrym pomysłem na prezent mogą być karty podarunkowe.

W opcji zakupów przez internet można skorzystać z wielu udogodnień. Możliwa jest dostawa towaru tego samego dnia lub odbiór w sklepie już pół godziny po zamówieniu, bezpłatna dostawa, raty 0%, a dla członków Klubu Media Markt wydłużony do 45 dni termin zwrotu produktu oraz kupon powitalny na następne zakupy.

 

Promocje i komunikacja z klientami

 

Sieć Media Markt prowadzi stale rozmaite promocje, proponując zniżki, darmowe dodatki oraz korzystne systemy ratalne.

Komunikacja z otoczeniem odbywa się za pomocą zróżnicowanych kanałów. Firma regularnie wydaje gazetki promocyjne, docierając bezpośrednio do potencjalnych klientów, korzysta z billboardów i reklamy w telewizji, prasie oraz w internecie. Działalność informacyjną realizuje także poprzez własne biuro prasowe.